Więzienna terapeutka. W celi z mordercami i przestępcami seksualnymi

Okładka książki Więzienna terapeutka. W celi z mordercami i przestępcami seksualnymi Rebecca Myers
Okładka książki Więzienna terapeutka. W celi z mordercami i przestępcami seksualnymi
Rebecca Myers Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
Inside Job
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2024-02-28
Data 1. wyd. pol.:
2024-02-28
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324068258
Tłumacz:
Tomasz Illg
Tagi:
kryminologia resocjalizacja socjologia więziennictwo więźniowie
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
59 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
435
434

Na półkach: , ,

Więzienna terapeutka to historia kobiety, która od zawsze chciała poznać motywy postępowania przestępców seksualnych. Po ukończeniu licencjatu rozpoczęła staż w wiezieniu w Graymoor, gdzie tego typu sprawców było 80%. 

Nieobliczalni mordercy, gwałciciele i pedofile. Rebecca dostaje się do programu resocjalizującego SOTP, który ma na celu poznanie motywów zachowań, ich podłoża i osądzenie czy więzień ma szansę się zmienić i powrócić do społeczeństwa. Przeprowadzane zajęcia są trudne psychicznie do zniesienia. Więźniowie odgrywają scenki, jak atakowali ofiary, jak je krępowali, siadali na nich czy zrywali ubrania. Każde uczucie jest analizowane. Zarówno sprawcy jak i ofiary. Odtwarzanie tych aktów strachu, przerażenia czy bólu ma na celu pokazać sprawcom co zrobili i czegoś ich nauczyć. I chociaż większość z nich rozumie, że postąpili źle to wciąż są tacy których to podnieca. 

Książka pełna jest drastycznych historii. Opowiada w większości o morderstwach, gwałtach, gdzie bardzo często ofiarami są dzieci. Dorośli mężczyźni bez zahamowań maltretują czy molestują niewinne istoty. Często wykorzystując ich niewiedzę, przywiązanie do danej osoby czy sytuację materialną i rodzinną. I chociaż autorka to bardzo empatyczna i profesjonalna osobą, to ja miałam ochotę ich wszystkich wykastrować. Najlepiej na żywca.  

Przeczytanie tej pozycji zajęło mi 3 miesiące. I to nie ze względu na dramatyczność przedstawionych zbrodnii a ze względu na rozchwianie emocjonalne Rebeki. Wszystkie te historie przyćmił mi jej romans z żonatym facetem, z którego nie mogła się uwolnić. Na szczęście udało jej się z tym skończyć, tak jak i mi z tą książką. Liczyłam na coś lepszego, ale wy przekonajcie się sami 🙂

Więzienna terapeutka to historia kobiety, która od zawsze chciała poznać motywy postępowania przestępców seksualnych. Po ukończeniu licencjatu rozpoczęła staż w wiezieniu w Graymoor, gdzie tego typu sprawców było 80%. 

Nieobliczalni mordercy, gwałciciele i pedofile. Rebecca dostaje się do programu resocjalizującego SOTP, który ma na celu poznanie motywów zachowań, ich...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
334
334

Na półkach:

"Więzienna terapeutka" to spisane wspomnienia z więziennej celi z najniebezpieczniejszymi ludźmi z całego kraju przez sądową psycholog dr Rebecca Myers. Trafiła ona do jednego z najcięższych więzień w Wielkiej Brytanii. Praca jej polegała na tym, aby przeniknąć w umysł pedofila, gwałciciela, czy zabójcy i zrozumieć czym się kierowali, dokonując swoich bestialskich czynów. Terapia ma na celu zbadanie więźniów, ich zresocjalizowanie i dążenie do tego, aby więcej nie dopuścili się tak potwornych zbrodni.
.
Biorąc się za tę książkę, byłam nastawiona na reportaż, oparty na suchych faktach z życia psycholog więziennej. Jakie było moje pozytywnie zaskoczenie, gdy się okazało, że autorka swoją pracę przedstawiła w formie opowieści o swoim życiu i jej powołaniu pomagania ludziom wyjścia na lepszą drogę. Zdradziła nawet, że miała romans z jednym ze współpracowników więzienia i była w centrum zainteresowania innych współwięźniów. Największe wrażenie jednak w trakcie czytania robią momenty opisów morderstw, które nie zostały wymyślone na potrzeby książki, a ukazane zostały autentyczne morderstwa popełnione przez ludzi, którzy nadal żyją, a może i nawet chodzą po świecie. Oczywiście nie zabrakło opisów metod i technik stosowanych u współosadzonych w przebiegu terapii, co faktycznie daje do zastanowienia, czy taka terapia naprawdę może pomóc osobie tak zdemoralizowanej i bezwzględnej.
Książka warta poznania, dla mnie czytanie jej było przyjemnością.

"Więzienna terapeutka" to spisane wspomnienia z więziennej celi z najniebezpieczniejszymi ludźmi z całego kraju przez sądową psycholog dr Rebecca Myers. Trafiła ona do jednego z najcięższych więzień w Wielkiej Brytanii. Praca jej polegała na tym, aby przeniknąć w umysł pedofila, gwałciciela, czy zabójcy i zrozumieć czym się kierowali, dokonując swoich bestialskich czynów....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
687
447

Na półkach:

Lubię książki z kategorii literatura faktu, biografia, pamiętnik, niektóre poruszają trudne tematy i z takim właśnie się zetknęłam przy pozycji którą dzięki wydawnictwu Znak mogę zrecenzować.
Rebbeca zostaje terapeutką, swoją pierwszą pracę rozpoczyna w jednym z najcięższych więzień Wielkiej Brytanii, tu wyroki odsiadują mordercy, gwałciciele pedofile. Dziewczyna zostaje rzucona na głęboką wodę i to na samym początku swojej kariery. Wraz ze strażnikami prowadzi program który zmusza oprawców do zmierzenia się ze swoimi zbrodniami, a dla samej Rebecci ma to być próba zrozumienia ich czynów i znalezienie przyczyny, czemu gwałcili czy mordowali.
Po latach autorka wraca do wspomnień i opowiada czytelnikowi jak to jest być sam na sam w jednym pomieszczeniu z mordercą czy gwałcicielem.
Początek książki mnie nie wciągnął, ciągle mi czegoś brakowało, ale jak tylko zaczęły się terapię więźniów, opisy ich zbrodni, nie mogłam się oderwać. Fascynowała mnie praca Rebeci, potrafiła usiąść przed mordercą czy pedofilem, wysłuchać go, nie oceniać i starać się mu pomóc, wyprowadzić na prostą, zrozumieć co nim kierowało. Miałam też wrażenie, że w grupie terapeutycznej wytworzyła się w miarę przyjacielska atmosfera. Nie potrafiłabym tak, dla mnie Ci ludzie krzywdzący innych, pełni zła, byli od razu spisani na straty.
Książka jest napisana lekkim językiem, trudniejsze psychologiczne terminy są wyjaśniane tak, że nawet laik może ją czytać. Opisy zbrodni są realistyczne, opisane brutalnie, więc nie jest to lektura dla ludzi o słabszych nerwach. Ciekawy jest też aspekt życia prywatnego autorki, jednak trochę było go za mało.
Polecam

Lubię książki z kategorii literatura faktu, biografia, pamiętnik, niektóre poruszają trudne tematy i z takim właśnie się zetknęłam przy pozycji którą dzięki wydawnictwu Znak mogę zrecenzować.
Rebbeca zostaje terapeutką, swoją pierwszą pracę rozpoczyna w jednym z najcięższych więzień Wielkiej Brytanii, tu wyroki odsiadują mordercy, gwałciciele pedofile. Dziewczyna zostaje...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
377
377

Na półkach: ,

Książka, która pozostaje w głowie po skończonej lekturze. Ciężka w odbiorze, bo dotycząca przestępców seksualnych i to największego kalibru. Przerażające historie skłaniające do refleksji i zadawania pytań na temat zła, dostępnych terapii oraz skuteczności resocjalizacji. Na plus oszczędzenie czytelnikowi drastycznych szczegółów poszczególnych zbrodni. Styl autorki momentami był infantylny, zwłaszcza w kwestiach jej życia prywatnego a już przede wszystkim uczuciowego. Pod względem całokształtu książka godna polecenia. Ode mnie 9/10.

Książka, która pozostaje w głowie po skończonej lekturze. Ciężka w odbiorze, bo dotycząca przestępców seksualnych i to największego kalibru. Przerażające historie skłaniające do refleksji i zadawania pytań na temat zła, dostępnych terapii oraz skuteczności resocjalizacji. Na plus oszczędzenie czytelnikowi drastycznych szczegółów poszczególnych zbrodni. Styl autorki...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
697
697

Na półkach:

Czy jest możliwa skuteczna resocjalizacja przestępców?

W Wielkiej Brytanii jest jedno z najcięższych więzień, do którego trafiają mordercy, seryjni gwałciciele a także pedofile. To zbiorowisko ponad ośmiuset mężczyzn, którzy są bezwzględni i nie cofną się przed niczym.

To tutaj właśnie trafia młoda dwudziestodwuletnia psycholog sądowa Rebecca Myers, która zafascynowana ciężkimi zbrodniami, postanowiła podjąć pracę z więźniami. Podejmuje się terapii, której celem jest zrozumienie skąd wzięła się w nich motywacja do dokonania zbrodni oraz próba resocjalizacji.

W książce opisuje swoje wspomnienia związane z pobytem w jednej celi z przestępcami. Widząc tak groźnych ludzi, w kobiece początkowo zrodził się strach o własne życie ale w miarę upływu czasu potrafiła dotrzeć do niektórych przestępców i poznać ich historie. Okazuje się, że trudne a nawet skrajnie ciężkie przeżycia z dzieciństwa zostawiły ślad w psychice i popchnęły do okrutnych czynów. Wiadomo, że nic nie tłumaczy krzywd dokonanych innym ludziom ale czytając opowieści więźniów, pojawia się współczucie i pytanie czy gdyby w porę otrzymali wsparcie psychologiczne można by uniknąć tak haniebnych czynów?

Książka jest trudna w odbiorze z powodu opisów i odniesień do do poważnych nadużyć seksualnych i przemocy. Pomimo, że autorka nie wgłębia się w szczegóły, czytając niejednokrotnie przecierałam oczy ze zdziwienia i szoku, jak człowiek może się dopuścić do różnych zwyrodnień.

Z pewnością jest to ciekawa i fascynująca lektura ale nie dla każdego z uwagi na temat wzbudzający wiele emocji. Dla mnie była to interesująca podróż w głąb ludzkiej psychiki.

Czy jest możliwa skuteczna resocjalizacja przestępców?

W Wielkiej Brytanii jest jedno z najcięższych więzień, do którego trafiają mordercy, seryjni gwałciciele a także pedofile. To zbiorowisko ponad ośmiuset mężczyzn, którzy są bezwzględni i nie cofną się przed niczym.

To tutaj właśnie trafia młoda dwudziestodwuletnia psycholog sądowa Rebecca Myers, która zafascynowana...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1534
1216

Na półkach:

„Więzienna terapeutka” to historia Rebecci Myers, która tuż po zostaniu absolwentką psychologii została rzucona na bardzo głęboką wodę – trafiła do więzienia o zaostrzonym rygorze, aby prowadzić psychoterapię gwałcicieli i morderców. Młoda, zaledwie dwudziestodwuletnia dziewczyna, musiała się wykazać nie lada opanowaniem, zachować zimną krew i pokerową twarz, nie dać po sobie poznać, że spędzanie czasu w jednym pomieszczeniu z kilkoma okrutnymi zbrodniarzami ją po prostu przeraża. A takie było jej główne zadanie – uczestniczenie w programie resocjalizacji, który miał na celu zrozumieć oprawców i sedno ich działań, ale także pomóc zrozumieć im samym, że popełnili karygodne czyny.
Nie ukrywam, że książka jest naprawdę ciekawa i interesująca – w dobry sposób prezentuje prowadzenie psychoterapii w zakładzie karnym, pokazuje jak to wygląda od podszewki, jakie są w tym względzie systemy zabezpieczeń, jak wdraża się program psychoanalizy, jak przechodzimy się do jej kolejnych kroków. Poznajmy tutaj historie kilku mężczyzn, którzy zostali oskarżeni o gwałty, zabójstwa czy pedofilię. Każdy z nich jest innym przypadkiem, każdy działał z innego powodu, każdy też inaczej prezentował skruchę (o ile w ogóle). Z zaangażowaniem śledziłam ich uzewnętrznianie się, próbę zrozumienia swoich działań czy też postawienie się w roli ofiary. Ich opowieści bywają mocne i makabryczne, więc na pewno nie jest to publikacja skierowana do ludzi o słabszych nerwach. Zwłaszcza, że niektórzy z nich zdecydowanie nie widzą winy w sobie i nie czują potrzeby odkupienia.
Książkę czytało mi się naprawdę przyjemnie, choć nie ukrywam, że autorka chwilami zbyt mocno uzewnętrzniała się jeśli chodzi o życie prywatne. Owszem, podobały mi się te momenty, w których dało się dostrzec, jak bardzo taka praca wpływa na psychikę i życie codzienne psychoterapeuty – że można zacząć mieć różne dziwne myśli czy też poczuć się przytłoczonym pracą z psychopatami, ale te chwile, w których opisywała swój romans z kolegą z pracy uważam za zupełnie zbędne w tej historii. Mimo wszystko w ogólnym rozrachunku książka podejmuje interesującą tematykę i jest nieźle napisana, więc warto zwrócić na nią uwagę.

instagram.com/bookeaterreality

„Więzienna terapeutka” to historia Rebecci Myers, która tuż po zostaniu absolwentką psychologii została rzucona na bardzo głęboką wodę – trafiła do więzienia o zaostrzonym rygorze, aby prowadzić psychoterapię gwałcicieli i morderców. Młoda, zaledwie dwudziestodwuletnia dziewczyna, musiała się wykazać nie lada opanowaniem, zachować zimną krew i pokerową twarz, nie dać po...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
429
301

Na półkach:

Czyta się lekko i przyjemnie mimo, że temat trudny. Fajnie dowiedzieć się jak to wygląda od kuchni.

Czyta się lekko i przyjemnie mimo, że temat trudny. Fajnie dowiedzieć się jak to wygląda od kuchni.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1064
949

Na półkach: ,

Nie potrafię oprzeć się książkom traktującym o seryjnych mordercach. Umysł przestępcy, który dopuścił się okrutnych zbrodni, fascynuje mnie tak bardzo, że gdyby była taka możliwość, przeczytałabym wszystko w tym temacie.
Książka Rebecci Myers jest czymś w rodzaju pamiętnika, autorka odkrywa przed nami początki swojej trudnej, ale na swój sposób niezwykle intrygującej pracy, jako psycholog w jednym z więzień o zaostrzonym rygorze w Wielkiej Brytanii.

„I oto jestem. Zupełnie sama w celi ze skazanym przestępcą seksualnym, który mógł zrobić, co chce. Nie było żadnego strażnika. Żadnych kajdanek. Nie było krótkofalówki. Byłam tylko ja i ten okropny człowiek po drugiej stronie biurka, który wyglądał na bardziej przerażonego niż ja”.

Rebecca Myers w wieku dwudziestu dwóch lat jako świeżo upieczona absolwentka psychologii trafiła do jednego z najcięższych więzień w Wielkiej Brytanii, gdzie swoje wyroki odsiaduje ponad ośmiuset morderców, seryjnych gwałcicieli i pedofili. Świadomie podjęła się przewodnictwa w terapii, której celem było zrozumienie, dlaczego więźniowie dopuścili się tak potwornych czynów, co ich do tego skłoniło oraz to, by upewnić się, że nigdy nie powtórzą swoich błędów. Jednak czy możliwe jest wzbudzenie empatii wobec ofiar w mordercy, czy seryjnym gwałcicielu?
.
„Więzienna terapeutka” to kolejny reportaż dotyczący przestępców, który miałam przyjemność przeczytać. Za każdym razem, kiedy sięgam po takie historie, wiem, że to nie będzie łatwa lektura, wszak informacje w niej zawarte nie są wytworem wyobraźni autora.
Rebecca Myers stworzyła ciekawy pamiętnik, na podstawie własnych doświadczeń odkrywa przed nami tajniki pracy z więźniami. Już na wstępie wspomina, że książka zawiera drastyczne opisy przestępstw i nadużyć seksualnych, więc z pewnością nie jest to lektura dla osób o słabych nerwach. Autorka dość szczegółowo opisuje zbrodnie, gwałty czy też molestowanie dzieci, co wywołuje dość skrajne emocje.
Przyznaję, że pierwsze rozdziały „Więziennej terapeutki” czytało mi się dość opornie, drażniły mnie niektóre, według mnie zbędne opisy dotyczące autorki, jednak z czasem wciągnęłam się w lekturę i finalnie uważam, że jest to dobry reportaż. Autorka nie koloryzuje, przedstawia pracę z więźniami taką, jaka jest w rzeczywistości. Odkrywa przed nami własne doświadczenia, emocje, lęki, i to, jaki wpływ na jej życie miała praca z osadzonymi. Reportaż „Więzienna terapeutka” nie jest obszerną lekturą, śmiało, można przeczytać go w jeden wieczór, tym bardziej że pomimo trudnej tematyki, czyta się lekko i sprawnie.
„Więzienna terapeutka” to lektura obowiązkowa dla osób, których interesuje psychologia, a przede wszystkim umysł przestępcy. Polecam.

Nie potrafię oprzeć się książkom traktującym o seryjnych mordercach. Umysł przestępcy, który dopuścił się okrutnych zbrodni, fascynuje mnie tak bardzo, że gdyby była taka możliwość, przeczytałabym wszystko w tym temacie.
Książka Rebecci Myers jest czymś w rodzaju pamiętnika, autorka odkrywa przed nami początki swojej trudnej, ale na swój sposób niezwykle intrygującej pracy,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
182
4

Na półkach:

Należy podkreślić, że autorka opisuje realia więziennictwa w Wielkiej Brytanii (nijak ma się to do więzień w Polsce, jeśli chodzi o pracę psychologów). Książka dosyć brutalna, jeśli chodzi o opisy przestępstw. Może dać do myślenia osobom, które nie do końca zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw.
Ogólnie bez polotu.

Należy podkreślić, że autorka opisuje realia więziennictwa w Wielkiej Brytanii (nijak ma się to do więzień w Polsce, jeśli chodzi o pracę psychologów). Książka dosyć brutalna, jeśli chodzi o opisy przestępstw. Może dać do myślenia osobom, które nie do końca zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw.
Ogólnie bez polotu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1045
263

Na półkach:

Więzienie, przestępcy, terapia... te tematy są dla mnie wyjątkowo interesujące. Tytuł książki Rebeccy Myers "Więzienna terapeutka. W celi z mordercami i przestępcami seksualnymi" obiecuje wciągającą lekturę.

Autorka w formie pamiętnika przybliża początki swojej pracy w zawodzie terapeutki. Miała dwadzieścia dwa lata, kiedy po raz pierwszy przekroczyła próg jednego z najcięższych więzień w Wielkiej Brytanii. Przyszło jej pracować z gwałcicielami, pedofilami i mordercami. Opisuje jak wyglądała pierwsza w jej karierze grupa terapeutyczna z kilkoma więźniami, mającymi na sumieniu głównie przestępstwa o podłożu seksualnym.

Mam problem z oceną tej książki. Do połowy byłam załamana i myślałam, że będzie to jedna z nielicznych pozycji, których nie doczytałam do końca. Męczyłam się nieziemsko. Powodem jest zbyt powierzchowne przedstawienie tematu. Zabrakło mi szczegółów dotyczących popełnionych zbrodni. Na szczęście sytuację uratowała druga połowa. Miałam wrażenie, że napisał ją ktoś inny. I choć nadal nie znalazłam drastycznych opisów, to profile psychologiczne więźniów oraz ich przeszłość okazały się bardzo interesujące.

Żałuję, że autorka nie pociągnęła wątku związku z narcyzem. Wydał mi się on ważny na równi z pracą w więzieniu. Rebecca Myers miała do czynienia z popaprańcami na terapii i z jednym w domu. Pokazuje to, że nawet osoby z ogromną wiedzą psychologiczną, mogą uwikłać się w chorą relację.

"Więzienna terapeutka. W celi z mordercami i przestępcami seksualnymi" Rebeccy Myers to książka, w której czegoś mi zabrakło i czuję się nią rozczarowana. Szkoda...

Więzienie, przestępcy, terapia... te tematy są dla mnie wyjątkowo interesujące. Tytuł książki Rebeccy Myers "Więzienna terapeutka. W celi z mordercami i przestępcami seksualnymi" obiecuje wciągającą lekturę.

Autorka w formie pamiętnika przybliża początki swojej pracy w zawodzie terapeutki. Miała dwadzieścia dwa lata, kiedy po raz pierwszy przekroczyła próg jednego z...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    202
  • Przeczytane
    62
  • Posiadam
    17
  • 2024
    7
  • Przeczytane 2024
    2
  • Recenzenckie
    2
  • Brak?
    1
  • Reportaże
    1
  • Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie
    1
  • K. Biografie, wspomnienia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Więzienna terapeutka. W celi z mordercami i przestępcami seksualnymi


Podobne książki

Przeczytaj także